Adwokat Częstochowa, prawnik - doradztwo, pomoc prawna - Kancelaria Adwokacka Magdalena Połacik
Adwokat Katowice, Częstochowa, Sosnowiec - kancelaria adwokacka | Prawnik Magdalena Połacik
Kancelaria Adwokacka Magdalena Połacik Adwokat

Adwokat Częstochowa

Adwokat Częstochowa

Nasza kancelaria adwokacka Częstochowa oferuje klientom indywidualnym oraz prowadzącym działalność w różnych branżach skorzystanie z pomocy prawnej świadczonej w Częstochowie przez naszych prawników. Służymy doradztwem i obsługą prawną w problemach związanych z różnymi kategoriami prawa. Specjalizujemy się w sprawach:

W każdej z nich zapewniamy porady prawne oraz inne usługi adwokata w Częstochowie. W kancelarii zatrudniamy adwokatów, którzy są ukierunkowani na udzielanie wsparcia w określonych dziedzinach oraz jeśli zachodzi taka konieczność, konsultujemy się dodatkowo z różnymi specjalistami.

Z kolei oferowana przez nas obsługa prawna dotyczy firm w Częstochowie różnej wielkości, które w swojej działalności potrzebują wsparcia m.in. w zakresie często zmieniających się przepisów, bieżącego doradztwa itd.

Porady prawne dla klientów indywidualnych w Częstochowie

Jedną z usług świadczonych przez naszego adwokata w Częstochowie jest doradztwo prawne. Osoby prywatne mogą podczas spotkań z adwokatem omówić m.in. regulowane przepisami sprawy rodzinne, cywilne, spadkowe, uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu procedur czy opracowywania pism urzędowych.

Kancelaria prawna jest często miejscem, w którym rozwiązywane są także problemy związane z niejednoznaczną lub trudną do zrozumienia przez klientów interpretacją prawa, co z kolei wpływa na ich brak pewności co do dalszych działań.

Poza poradami adwokat służy pomocą w:

  • przygotowywaniu wszelkiego rodzaju pism procesowych, w tym odwołań od decyzji ZUS związanych z przyznaniem świadczeń

  • sporządzaniu i analizie umów,

  • opracowywaniu opinii,

  • negocjacjach.

Skorzystanie z tego rodzaju obsługi pozwala więc wyjaśnić m.in. zawiłe procesy urzędnicze czy sprawy administracyjne. Często klienci poszukują informacji dotyczących np. uprawnień do otrzymania renty, emerytury (w tym wcześniejszej z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze). Z porady prawnej i szeroko pojętego doradztwa można skorzystać także w takich kwestiach jak np. sprzedaż lub zakup nieruchomości czy sprawdzanie ich stanu prawnego.

Obsługa przedsiębiorców przez adwokata w Częstochowie

Prowadzenie biznesu nierozerwalnie związane jest z wieloma regulacjami prawnymi. Ich śledzeniem na bieżąco zajmuje się adwokat specjalizujący się w obsłudze przedsiębiorców. Może ona być realizowana zarówno jednorazowo, jak i w ramach długofalowej współpracy firmy z naszą kancelarią. Wsparcie adwokata polega m.in. na:

  • doradztwie w zakresie realizowanej strategii działania,

  • tworzeniu urzędowych pism,

  • negocjacji kontraktów,

  • opracowywaniu dokumentów prawnych,

  • przygotowywaniu i analizowaniu umów.

W ramach obsługi reprezentujemy mocodawców przed różnymi instytucjami oraz sądami. Jako kancelaria adwokacka świadczymy także porady dotyczące np. spraw pracowniczych, sporządzamy protokoły z posiedzeń organów, zarządzeń czy tworzymy regulaminy wewnątrzzakładowe. Przedsiębiorca może skonsultować z prawnikiem w Częstochowie m.in. wszelkie kwestie związane z zatrudnieniem.

Reprezentacja klientów w postępowaniu przedsądowym i na wokandzie - Częstochowa

Wśród podstawowych usług realizowanych przez kancelarie prawne w Częstochowie jest także reprezentowanie klienta przed organami ścigania i sądami. Na taki zakres pomocy mogą liczyć również z naszej strony osoby prywatne i przedsiębiorcy z Częstochowy. Na podstawie uzyskanego pełnomocnictwa zapewniamy obsługę w interesie mocodawcy jeszcze zanim dana sprawa trafi na wokandę. W przypadku problemów z zakresu prawa karnego jesteśmy już do dyspozycji osoby zatrzymanej czy podejrzanej. Na etapie przygotowawczym m.in. bierzemy udział w przesłuchaniach, pomagamy w gromadzeniu materiałów dowodowych. Ustalamy strategię działania, bierzemy pod uwagę różne opcje, z jakich może skorzystać druga strona podczas procesu sądowego. Podejmujemy się też obrony oskarżonych.

Ponadto, nasza kancelaria adwokacka w Częstochowie reprezentuje osoby pokrzywdzone, których dobro zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo. W postępowaniu przygotowawczym adwokat w imieniu klienta wnosi sprawę do sądu, a gdy rozpoczyna się proces – występuje w jego imieniu.

Usługi i pomoc prawna w naszej Kancelarii Adwokackiej w Częstochowie


Dane teleadresowe - Adwokat Częstochowa

ul. Dąbrowskiego 28/3
tel.: +48 507 128 697
e-mail: biuro@adwokatpolacik.pl