Prawnik w sprawach ZUS Częstochowa, odwołanie decyzji ZUS - Adwokat Magdalena Połacik
Adwokat Katowice, Częstochowa, Sosnowiec - kancelaria adwokacka | Prawnik Magdalena Połacik
Kancelaria Adwokacka Magdalena Połacik Adwokat

Prawnik w sprawach ZUS Częstochowa

Prawnik w sprawach ZUS Częstochowa

Profesjonalna pomoc prawna okazuje się niezbędna nie tylko w przypadku realizacji spraw z zakresu prawa cywilnego czy karnego. Coraz częściej kancelarie prawne prowadzą sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jest to spowodowane dość słabą kondycją systemu ubezpieczeń społecznych, którego filarem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nie wszystkie decyzje wydawane przez ZUS są zadowalające dla ubezpieczonych. Bywa, że dowolność w interpretowaniu przepisów normujących relacje: ZUS – Ubezpieczony jest zbyt duża. Kończy się to często decyzjami negatywnymi z punktu widzenia ubezpieczonego. Chodzi tu przede wszystkim o nieprzyznanie prawa do świadczeń (rentowych, czy też emerytalnych i różnego rodzaju zasiłków). Kiedy zwrócić się o pomoc do prawnika? W każdym przypadku, gdy jesteśmy przekonani, że doszło do nieodpowiedniej interpretacji przepisów, według których (zgodnie z naszym przekonaniem) powinniśmy otrzymać decyzję pozytywną – a odmowa jest dla nas sporym zaskoczeniem.

Występowanie przed ZUS w Częstochowie

Prawnik z naszej kancelarii zapewni Państwu pełną obsługę prawną dotyczącą ZUS w miastach, w których działamy – są to Katowice i Sosnowiec. Pełna obsługa prawna oznacza: szczegółową i dogłębną analizę każdego zgłoszonego przypadku, interpretację przepisów prawa ubezpieczeń i wydanej na podstawie tych unormowań decyzji niekorzystnej dla klienta, a także reprezentację przed organami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak również Sądem Ubezpieczeń Społecznych. Interweniujemy w różnych sprawach dotyczących meritum, czyli ubezpieczeń społecznych – chodzi tu m.in. o odwołania od spornych decyzji ZUS, kwestię nieprzyznania świadczeń, w tym prawa do pobierania wcześniejszej emerytury z tytułu wykonywania pracy w warunkach szczególnych lub pracy o szczególnym charakterze.

Doświadczeni adwokaci - profesjonaliści

Dysponujemy szeroką i szczegółową wiedzą teoretyczną na temat całego obszaru ubezpieczeń społecznych oraz niezbędnym doświadczeniem, które pozwala nam realnie pomagać naszym klientom w uzyskaniu satysfakcjonujących decyzji ubezpieczeniowych. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie. Wszyscy nasi klienci mogą liczyć na pełne zaangażowanie, a także poufność z naszej strony, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa prawnego i formalnego. To kluczowe zasady, które budują wzajemne zaufanie między naszym zespołem i klientami – jest to zarazem podstawowy „budulec” wspólnego sukcesu, czyli sfinalizowania sprawy zgodnie z życzeniem klienta.

Usługi i specjalizacje ZUS w naszej Kancelarii Adwokackiej