Adwokat Katowice, prawnik - doradztwo, pomoc prawna - Kancelaria Adwokacka Magdalena Połacik
Adwokat Katowice, Częstochowa, Sosnowiec - kancelaria adwokacka | Prawnik Magdalena Połacik

Kancelaria Połacik Katowice
Katowice
+48 507-128-697

+48 32 202-11-65

 

Kancelaria Połacik Sosnowiec
Sosnowiec
+48 507-128-697

+48 32 233 10 39

Kancelaria Połacik Katowice
Częstochowa
+48 507-128-697

Kancelaria Adwokacka Magdalena Połacik Adwokat

Adwokat Katowice

Adwokat Katowice

Nasza kancelaria prawna - Katowice świadczy usługi w sprawach cywilnych, karnych, spadkowych oraz rodzinnych i udziela porad prawnych. To tylko część usług, jakie proponuje nasza kancelaria adwokacka klientom z Katowic. Pomagamy także w kwestiach związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz nieruchomościami. Proponujemy porady prawne osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom, a tym ostatnim również szeroko pojętą obsługę w kwestiach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Doradztwo adwokata, jak i inne działania podejmowane przez prawnika w Katowicach na rzecz mocodawców odbywają się w zakresie ustalonym przez klienta. Nasze wsparcie prawne dotyczy spraw, które można rozwiązać na etapie przedsądowym (polubownie) oraz rozstrzyganych już na wokandzie.

Adwokat w Katowicach - porady prawne i inne usługi dla klientów indywidualnych

Jeśli chodzi o osoby prywatne, to kancelarie adwokackie świadczą dla nich m.in. porady prawne. Nasze biuro adwokackie w ramach obsługi klientów indywidualnych udziela doradztwa i innej formy pomocy adwokata w Katowicach m.in. w sprawach dotyczących:

Jeśli klient sobie zażyczy, sprawdzamy także stan prawny gruntu, lokalu mieszkalnego/użytkowego.

Ponadto poza doradztwem adwokat:

  • opracowuje pisma procesowe — apelacje, zażalenia, wnioski, środki odwoławcze itp.,

  • przygotowuje wszelkiego rodzaju umowy,

  • pomaga sporządzić testament.

Adwokat w Katowicach specjalizuje się w obsłudze postępowań związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Prawnik podejmuje się np. spraw dotyczących odwołania się od decyzji ZUS, uprawnień do renty i emerytury (m.in. wcześniejszej z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze). W tym przypadku zasięg działania adwokata, w tym reprezentacja klientów przed ZUS-em lub sądem ubezpieczeń społecznych, obejmuje całą Polskę. 

W kancelarii pomoc prawna udzielana jest również klientom w postępowaniach karnych. Służymy im doradztwem i reprezentujemy ich na etapie przygotowawczym i sądowym. Występujemy w imieniu osób zatrzymanych, podejrzanych, oskarżonych i pokrzywdzonych.

Obsługa prawna przedsiębiorców z Katowic – jednorazowa lub stała

Współpraca naszej kancelarii adwokackiej z klientami prowadzącymi działalność gospodarczą w Katowicach może przebiegać na zasadzie jednorazowych zleceń, jak również stałej obsługi. W jej ramach mieści się m.in.:

  • analiza oraz opracowywanie różnego rodzaju dokumentów – umów, regulaminów, pism procesowych itd.,

  • udział w negocjacjach,

  • prowadzenie spraw o naruszenie własności i posiadania,

  • reprezentacja przedsiębiorców w postępowaniach toczących się przed różnymi urzędami oraz sądami,

  • doradztwo prawne adwokata m.in. w inwestycjach deweloperskich.

Wielu przedsiębiorcom trudno być na bieżąco ze zmianami w przepisach w danej branży. Rolą prawnika w ramach obsługi firmy jest m.in. śledzenie tego wszystkiego i dopilnowywanie, aby właściciel podjął wszystkie niezbędne działania, aby dostosować działalność przedsiębiorstwa do wymagań prawnych.

Kancelaria adwokacka – prowadzenie spraw w Katowicach

Często zdarza się, że dla klientów przepisy są niejednoznaczne lub trudne do zinterpretowania. Podczas spotkania z adwokatem w naszej kancelarii w Katowicach, wszelkie te kwestie można wyjaśnić w ramach udzielanych porad. Świadczenie doradztwa prawnego ma przede wszystkim na celu uzyskanie przez daną osobę prywatną pewności, że w swoim działaniu nie narusza prawa, a zarazem może dowiedzieć się, jak rozwiązać swoją sprawę. Jest też sposobem na to, aby poznać możliwe warianty rozwiązania konkretnych problemów w świetle obowiązujących przepisów.

Podobna sytuacja dotyczy przedsiębiorców. Obsługa prawna firm doraźna lub stała polega na pomocy m.in. w zakresie usprawnienia pracy czy dostosowania działalności gospodarczej do przepisów istniejących już w przedsiębiorstwie bądź nowych rozwiązań.

Spotkanie z prawnikiem można umówić osobiście, telefonicznie lub mailowo. Adwokat w każdej powierzonej przez klienta sprawie zapewnia pełną dyskrecję i działanie zgodne z etyką zawodową.

Usługi i pomoc prawna w naszej Kancelarii Adwokackiej w Katowicach


Dane teleadresowe - Adwokat Katowice

ul. Panewnicka 44 lok. 3
tel.: 507-128-697 ; + 48 32 202 11 65
e-mail: biuro@adwokatpolacik.pl