Porady prawne Katowice - Prawnik do walki z ZUS Magdalena Połacik
Kancelaria Adwokacka - Magdalena Połacik

Kancelaria Połacik Katowice
Katowice
+48 507-128-697

Kancelaria Połacik Sosnowiec
Sosnowiec
+48 507-128-697

+48 32 233 10 39

Kancelaria Adwokacka Magdalena Połacik Adwokat

ZUS Porady prawne - Katowice

ZUS Porady prawne - Katowice

Polski system zabezpieczenia społecznego nie należy do najstabilniejszych. Częste ingerowanie w zasady jego funkcjonowania nie wpływa na jego renomę. Co za tym idzie – również wiele zasad, według których przyznawane są i naliczane różnego rodzaju świadczenia, pozostawia wiele do życzenia.

Nie dość dokładne sprecyzowanie niektórych kwestii formalnych może doprowadzać do zbyt dowolnej interpretacji przepisów ubezpieczeniowych. Takie zarzuty często kierowane są pod adresem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wielu ubezpieczonych jest nieusatysfakcjonowanych z powodu wydania przez ZUS niekorzystnych decyzji – np. w sprawie przyznania zasiłków, rent i emerytur.

Rzeczywiście, nie wszystkie decyzje wydane przez ZUS znajdują uzasadnienie w literze prawa – powodem nieporozumień jest najczęściej zbyt duża swoboda w interpretacji przepisów, co jest pokłosiem nie najlepiej „napisanego” prawa.

Reprezentowanie przez ZUS

W naszej praktyce kancelaryjnej często zajmujemy się tego typu sprawami. Oferujemy pełen zakres usług prawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych. Czy warto inwestować w profesjonalną pomoc prawną? Specjalizujemy się m.in. w tym obszarze prawa i oferujemy naszą pomoc w tym zakresie, we wszystkich miastach, w których działamy.

Prawnik z naszego zespołu zaoferuje Państwu pełny zakres pomocy w przypadku wydania przez ZUS Oddział Katowice, Sosnowiec, Częstochowa, niekorzystnej decyzji. Na czym polega proponowany przez Kancelarię Adwokacką Adwokat Magdaleny Połacik pakiet usług związanych z ubezpieczeniami społecznymi?

Oferujemy profesjonalne doradztwo, ale również prowadzenie spraw odwoławczych od decyzji ZUS w sprawie nieprzyznania prawa do świadczenia albo ustalenia niekorzystnych warunków finansowych, reprezentowanie przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i przed Sądem Ubezpieczeń Społecznych.

Gros prowadzonych przez nasz zespół spraw dotyczy uprawnień rentowych i emerytalnych, w tym świadczeń z tytułu emerytur wcześniejszych, przyznawanych w związku z wykonywaniem pracy w warunkach szczególnych lub pracy o szczególnym charakterze.

Satysfakcjonująca obsługa

Niekorzystna decyzja wydana przez ZUS nie musi być ostateczna, dlatego jeśli uważamy, że nie została ona podjęta zgodnie z prawidłowymi przesłankami, warto zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej, aby dać sobie szansę na korzystniejsze rozwiązania.

Gwarantujemy indywidualne i rzetelne, szczegółowe podejście do każdej sprawy, tak aby doprowadzić do sukcesu, na którym zależy tak samo naszym klientom, jak i nam.